Mowa kwiatów

Poradnik Klienta

Lilia od zarania dziejów zachwyca damy swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, cioci, matki chrzestnej, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, iż jest odrobinę za młoda dla adoratora, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments